ProSec Biztonsági Percek - Füstjelzés
ProSec Biztonsági PercekFüstérzékelők Karbantartása
Hogy ne csak mennyezeti dísz legyen a füstérzékelőAzt teljesen természetesnek vesszük, hogy évente egyszer jön a kéményseprő és ellenőrzi, hogy rendben van-e a kémény, megfelelő a huzata, nincs-e korom lerakodás, esetleg idegen tárgy benne. Valljuk be mindenki fél a tűztől. Mindenki látott már filmeken égő házakat, olvasott tűz martalékává vált gyönyörű épületekről. Valahogy az alakult ki bennünk, hogy a tűz megelőzése a tűz elleni védekezés az állam, a hivatalos szervek dolga, kötelessége.
Ugyanakkor képtelenség minden tűz mellé egy tűzőrt, vagy tűzoltót állítani. A mi feladatunk, hogy mindent megtegyünk a tűz megelőzése, kialakulása, időben történő észlelése érdekében.
Az már óriási lépés, ha valaki felismeri, hogy nem csak hanyagságből, hanem úgymond véletlenül is keletkezhetnek tüzek, és ezek időben történő észlelése életeket menthet és ezért tesz is valamit.
Ezért támogatandó minden saját erőből és elhatározásból felszerelt vagyonvédelmi rendszerbe integrált füst és hősebesség érzékelő, ami helyben sípoltatja a kezelőt, megszólaltatja a szirénát, és ha távfelügyeletre, van kötve elküldi a tűzjelzést. A kérdés az hogy, ez az érzékelő a felszerelést követően milyen állapotban van. Működik, mikor volt utoljára tesztelve? A hatóságilag előírt rendszereknél ez nem kérdés, hiszen kötelező félévente a karbantartás és ennek elmaradása esetén komoly büntetésekre számíthat az az üzemeltető. A lakossági önkéntes rendszereknél nincsenek kötelezettségek, csak ajánlások. De a tűz nem válogat, nem minősít. Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy nem elég a füst és hősebesség érzékelőket felszerelteni, ellenőrizni, ellenőrizetni kell legalább félévente, és ezt bizza szakemberre, riasztó szerelőre.
Jelentkezzen díjmentes helyszíni felmérésre!