A radarsorompót másnéven mikrohullámú sorompót korábban katonai objektumok-, ipari létesítmények és repterek védelmére használták. Köszönhetően a gyártási költségek csökkenésének és a telepítés egszerűsödésének, az eszköz szélesebb körben is elterjedt ma már a magánszférában is gyakran megtalálható.
Az infrasugaras sorompóval ellentétben ez az eszköz, nagyjából 9-10 Ghz frekvenciájú mikrohullámokat bocsát ki, ezzel vizsgálva a területet.
A radarsorompó vagy másnéven mikrohullámú sorompó hatalmas előnye, hogy nem érzékeny az időjárási viszonyokra, nem befolyásolja a működését, az erős havazás, esőzés vagy a sűrű köd.
Az infrasorompókkal ellentétben az érzékelés nem egy vonalban, hanem háromdimenziósan történik, ezáltal sokkal nagyobb érzékelési területet lát be az eszköz.
A radarsorompók rendkívül fejlett szoftverekkel rendelkeznek, ennek köszönhetően a téves riasztások száma elenyésző. Az eszköz könnyűszerrel felismeri a kisállatokat vagy az olyan jelzéseket, amik nem veszélyforrások.
Az eszköz képes figyelni és felismerni az adott mozgástípusokat, felismeri, ha egy adott tárgy a szél miatt mozog, ekkor nem fog riasztást indítani.
Az érzékelő által biztosított terület átmérője 6 méter is lehet, akár 200 méter hosszan.
Használva az eszközök csatorna választásának lehetőségét, egy védendő területre több radarsorompó is telepíthető.
Az érzékelő telepítésénél, különösen figyelni kell a területre, ennek az eszköznek nagyobb helyigénye van, mint az infrasorompónak. A téves riasztások elkerülésének érdekében, érdemes olyan helyen elhelyezni, ahol az aljnövényzet nem nagyobb, mint 30 cm, a terep sík, nincsenek nagyobb dombok, mélyedések vagy buckák.
Ha egy radaros sorompó megfelelően van telepítve, akkor hatalmas területet meg lehet vele figyelni.
ProSec Biztonságtechnikai Kft.